Tenerife

Atlandi ookeani avarustes asuva Kanaari saarestiku suurimat saart hüütakse ka igavese kevade saareks, selle elanikkond on 685 000 ja pealinn Santa Cruz de Tenerife.

Tenerife on tuntud oma ebatavalise ja kontrastse maastiku poolest. Tuntumad kuurordid asuvad saare lõunaosas. Saart vöötavad mägedeahelikud, kus kõrgub ka maailma suuruselt kolmas vulkaan – Teide, mille diameeter 20 km ja kõrgus 3718 m. Võrratult kaunis looduslik mälestusmärk, mille tipp on iidsetest aegadest meresõitjaid majakana teeninud on turistide hulgas väga populaarne. Vulkaani tipus, kuhu saab sõita ka tõstukiga, avaneb fantastiline vaade. Selge ilmaga on sealt võimalik näha kogu Tenerifet ning ka ülejäänud naabersaari.

Riigiinfo:

Pindala: 2034 km2
Pealinn: Santa Cruz de Tenerife, u 200 000 elanikku
Rahvaarv: 806 000; Playa de las Americas u 10 000 el.
Kõrgeim mäetipp: Teide 3718 m, Hispaania kõrgeim mäetipp

Ka Kolumbus alustas oma retke Uude Maailma Kanaari saartelt!

Oluline:

Rannad: Parimad liivarannad on saare lõunaosas. Playa de las Americases on laiad liivarannad, mille värv kõigub heledapoolsest kuni tumedani. Kuurort jaguneb mitmeteks väiksemateks randadeks nagu Playa del Duque, Playa de Fanabe, Playa Torviscas, Playa del Bobo ja Playa Americas. Pakutakse erinevaid veespordi võimalusi – skuutrid, vesijalgrattad, purje- ja lainelauad, langevarju- ja banaanisõit. Lamamistoolid ja päikesevarjud on randades tasulised – u 5 eurot päev.

Bussiliiklus: Bussiliiklus on Tenerifel hästi organiseeritud. Bussid väljuvad reeglina iga 15-20 minuti järel. Pileteid saab osta bussijuhi käest, hind sõltub sihtkohast ja reisi pikkusest. Linnaliini pilet maksab 1 €, linnadevahelised sõidud jäävad vahemikku 1.50 € – 7.90 €.

Takso: Kõigis taksodes on olemas taksomeetrid. Sisseistumistasu on 1,2 €. Öösel ja pühadel lisandub veel 0,5 €. Taksopeatused on enamasti suurte kaubanduskeskuste juures. Kuurordi piires tuleb sõiduhinnaks 2-8 eurot.

Ühendus teiste Kanaari saartega: Tenerifelt on võimalik minna uudistama ka teisi Kanaari saari. Saaretevahelist laevaühendust korraldavad laevakompaniid Transmediterranea ja Lineas Fred Olsen.

Gran Canaria: Kiirpraamiga on sõiduaeg 1,5 tundi. Olenevalt laevafirmast on päevas 3 – 6 väljumist. Pileti hind on 23 – 27 €, üks suund (oleneb laevafirmast). Tenerifelt väljuvad praamid pealinn Santa Cruz de Tenerife sadamast, Gran Canarialt Agaete sadamast saare põhjaosas. Sõiduaeg suure laevaga u 3,5 t , tiiburiga 1,5 t.

La Gomera: Laev väljub Los Cristianose sadamast Tenerife lõunaosas, päevas on 2-4 väljumist, pilet on u. 17 €, üks suund. Sõiduaeg u 1,5 t.

La Palma: Laev väljub Los Cristianose sadamast Tenerife lõunaosas, päevas on 1 väljumine, hind on u. 28-31 €, tekikoht, üks suund. Sõiduaeg u 8 t, laev sõidab öösiti.

El Hierro: Laev väljub Los Cristianose sadamast Tenerife lõunaosas, päevas on 1 väljumine, hind on 22-29 €, tekikoht, üks suund. Sõiduaeg u 4 t .

Turvalisus: Probleemiks võivad olla taskuvargad, muus osas on see turistidele igati turvaline paik. Hotellis on soovitav jätta väärisesemed, dokumendid ja raha seifi. Ärge jätke oma isiklikke asju ja kotte valveta baarides, restoranides ja rannas. Tänaval liikudes hoidke kott suletuna. Ka rendiautosse ei ole soovitav asju jätta.

Vahemaad Playa de Las Americasest
Lennuväli 21 km
Los Gigantes 26 km
Santa Cruz 75 km
Puerto de la Cruz 116 km

Viisa: Eesti kodanikud võivad alates 1. maist 2004 siseneda teiste Euroopa Liidu ja Euroopa Majanduspiirkonna (EEA) liikmesriikide territooriumile nii kehtiva passi kui isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. Neis riikides, mille hulka kuulub ka Hispaania, on Eesti kodanikel võimalik viibida kuni kolm kuud.
Punase vene passi ja halli välismaalase passi omanikud Pääsevad Hipaaniasse ainult viisa alusel. Hispaania viisa vormistatakse Hispaania saatkonnas Tallinnas, Liivalaia 13/15, 6.korrus.  Viisataotleja peab isiklikult pöörduma saatkonna viisatalitusse selle lahtiolekuaegadel, kus vormistatakse viisataotlus, millele taotleja peab omakäeliselt alla kirjutama ja lisama 2 fotot. Aega kulub kuni 2 nädalat. Saatkonna viisalõiv 548.- EEK tuleb maksta avalduse esitamisel (juuni 2006). Viisa on tasuta, kui taotleja abikaasa on Euroopa Liidu kodanik, k.a. Eesti. Sellisel juhul tuleb lisada koopia Eesti passist ning abielutunnistusest. Pass peab kehtima vähemalt 3 kuud pärast reisi lõppu.

Ööelu: Ööelu on mitmekesine ja sobilik igale maitsele. Suurim ja mitmekesiseima valikuga keskus on Playa de las Americase kuurort.
Aasta keskne üritus – värvikirev karneval – toimub veebruaris ning kestab 27 päeva. Põhisündmused toimuvad pealinnas Santa Cruzis.

Ilm:

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Õhk 21 21 22 23 24 26 28 28 26 26 23 21
Vesi 19 18 19 19 20 21 22 22 23 23 22 20

Internetilingid:

Sulge menüü

Tere,
Kõige kiiremini saad lisainfot kui võtad meiega otse ühendust.