You are currently viewing Itaalia – Sitsiilia kultuuri- ja puhkusereis Taorminas

Itaalia – Sitsiilia kultuuri- ja puhkusereis Taorminas

✈️13.09.2023 – 20.09.2023
✈️01.10.2023 – 08.10.2023
✈️08.10.2023 – 15.10.2023

Vahemere suurimal saarel on igale maitsele palju pakkuda – Kreeka templitest, bütsantsi, normannide ja araabia pärandist barokklinnadeni, Taormina turistiparadiisist kontrastiderohke Palermo suurlinna ja ranniku kaluriküladeni.

Lisaks mahlakad Sitsiilia sidrunid-apelsinid, magus cassata siciliana ning küllaga päikest ja kutsuvaid randu. Sitsiillaste iseteadev olek, kombed ja kõnepruuk ning traditsioonid veenavad, et tegemist pole lihtsalt Itaalia kauge ääremaa, vaid täiesti omaette ja väga erilise maa ja rahvaga.
LA BELLA ITALIA VI ASPETTA!


Itaaliasse sisenemisel ei kehti reisipiirangud ning ei nõuta EL COVID digitõendi (vaktsineerimis- läbipõdemis- või testimistõend) olemasolu.


REISIKAVA:

1. päev OTSELEND TALLINN-CATANIA

Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Catania 9:00-11:30 (kohalikud kellaajad, lennunumber MYX583). Palume kontrollida väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!  Benvenuti in Sicilia!
Majutume järgneval seitsmel ööl Letojannis või Taormina Mares hotellis***/**** (hotellivalik reisikava lõpus).


2. päev TAORMINA EKSKURSIOON
Hommikusöök hotellis. Pärastlõunal suundume Taorminasse, linna Etna vulkaani jalamil. Külastame hästi säilinud Vana-Kreeka teatrit, millele Ioonia meri pakub suurepärase kulissi. Siin on ka kaunis katedraal ja katedraali väljak, linnapark, vanad kirikud ja paleed, ilusad vaated. Taormina on imeilus!


3. päev ETNA VULKAAN – ALCANTARA KURISTIK
Hommikusöök hotellis. Tutvume Euroopa suurima tänaseni aktiivse vulkaaniga – jah, see on just siin Sitsiilia idarannikul paiknev suursugune Etna.
Bussiga sõidame Etna jalamile, kus asuvad juba mitmed kõrvalkraatrid. Need, kes soovivad tõusta kõrgemale ning jätkata peakraatri vallutamist, saavad sõita tõstukiga siit 1923 m kõrguselt edasi 2500 m kõrgusele (pilet eraldi tasu eest). Siit omakorda on võimalik jätkata maastikubussidega kuni 2900 m kõrguseni, kust selge ilma korral avaneb eriti avar vaade ning näeb päris lähedalt ühe peakraatri nõlvasid. Kohaliku Etna giidi juhatuste saatel saab jalutada viimastel aastatel lisandunud uutel kraatritel.
Edasi sõidame vaatama Alcantara kuristikku – siin näeme, kuidas loodus on vorminud kauni kanjoni.


4. päev VABA PÄEV
SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON: PALERMO – MONREALE

Hommikusöök hotellis. Vaba päev imelises Taorminas.
Soovijatega sõidame aga Palermosse. See linn on eriline – ükski külaskäik Sitsiiliasse ei ole täiuslik ilma Palermos viibimiseta, sest just selle linna külastus aitab mõista kogu Sitsiilia hingeelu.
Palermo on läbi ajaloo olnud linn, kus ida kohtus läänega, põhi lõunaga. Foiniiklased ja kartaagolased, kreeklased ja roomlased, maurid ja normannid – kõik on sellesse linna oma jälje jätnud. Palermo iidne ja keskaegne ala on suurem kui pea ühelgi teisel linnal Itaalias (välja arvata Rooma ja ehk Napoli). Kilomeetripikkuse Corso Calatafimi ja Via Vittorio Emmanuele äärde jääb Sitsiilia kogu ajalugu – Piazza Vittoria äärsed elamud, normannide kuningapalee ja uhked baroksed kirikud. Linnaekskursioon Palermos – turud ja kirev tänavaelu, Pretoria purskkaev, kuulus katedraal, suurepäraste mosaiikidega bütsantsi stiilis lossikabel – Capella Palatina.
Palermo lähedal asuvas Monreale linnakeses vaatame Santa Maria la Nuova kiriku mosaiike ja romantilist kirikuõue.


5. päev AGRIGENTO – ENNA
Hommikusöök hotellis. Sõidame Sitsiilia läänerannikule ning külastame Agrigentot (UNESCO). Jalutame Templiteorus, kus leiame väga hästi säilinud Heraklese, Zeusi ja Hera templid.
Tagaisteel peatume Enna linnas, mis asub 800 m kõrgusel ning kust avaneb ümbruskonnale imeilus vaade.


6. päev VABA PÄEV RANNAS
SOOVIJATELE VALIK EKSKURSIOON LIPARI SAARED – LIPARI JA VULCANO
Hommikusöök hotellis. Võimalus veeta lõõgastav päev rannas.
Soovijatega veedame tänase päeva aga türkiissinistel vetel ning sõidame laevaga tulejumal Aeoluse järgi nimetatud Aeoli ehk Lipari saarestiku (UNESCO) põnevatele saartele (laevapilet ja ekskursioon lisatasu eest).
Lipari saarestik koosneb seitsmest vulkaanilisest saarest: Alicudi, Filicudi, Lipari, Panarea, Salina, Stromboli ja Vulcano. Kõrgeim on Salina 962 meetriga. Saartel elab kokku 13 000 inimest, neist 10 000 Lipari saarel. Lipari on vulkaanilise saarestiku seitsmest saarest enim asustatud ning populaarseim. Külastame ka Vulcano saart, mis on tuntud oma kuumaveeallikate poolest. Puhkame musta vulkaanilise liivaga rannas ja naudime kauneid vaateid veest kõrgele väljaulatuvatele kaljunukkidele. Tagasiteel teeme laevaga ka ringi ümber Vulcano saare ja uurime pardalt rannikul olevaid grotte ja uhkelt veest kõrguvaid kaljusambaid.


7. päev CATANIA – SÜRAKUUSA – NERO D’AVOLA VEIN – NOTO
Hommikusöök hotellis. Tänane ekskursioon viib meid Kagu-Sitsiilia rannikule. Val Di Noto hilisbarokklinnad, nagu näiteks ka Catania ja Noto on võetud kogumina ka UNESCO maailmapärandi nimekirja paistes silma oma barokiliku arhitektuuriühtsuse poolest, mis tuleneb nende linnade samaaegsest taastamisest peale 1693. a maavärinat.
Sõidame Cataniasse, mis on Sitsiilia suuruselt teine linn. Tihti peetakse Cataniat ka Sitsiilia kirjanduse ja muusika sünnipaigaks. Ioonia mere rannikul asuv Catania on ümbritsetud tsitrusesaludest ning linna valvab suur Etna. Linna peaväljaku Piazza Duomo tänane ilme pärineb 18. sajandist, mil linnakeskus taas kujundati. Siin paiknevad võrratu barokkfassaadiga Sant Agata katedraal ning toretsev Egiptuse obeliskiga purskkaev Fontana dell’Elefante.
Meri annab kohalikele elanikele nii tööd kui leiba lauale. Külastame Catania kalaturgu ning võib lausa öelda, et siin näeb Sitsiiliat tema kõige ehedamas variandis – ülikülluslik mereannivalik, tõeliselt meisterlikud ning musikaalsed kaupmehed, linnaprouad sisseoste tegemas. See on tõeline tänavateater.
Seejärel külastame rohkem kui 2500 aasta vanust Sürakuusa linna Neapolise arheoloogiaparki (UNESCO): amfiteatri ja Kreeka teatri varemed, Archimedese haud ja suured koopad, millest kuulsaim on Dionysose Kõrv. Teeme jalutuskäigu ka Sürakuusa linnas, mis on tuntud kui linn, kus sündis ja elas Vana-Kreeka teadlane Archimedes. Sürakuusa oli Vana-Kreeka üks tähtsamaid paiku ja Rooma konsuli Cicero arvates suisa kõige kaunim linn maailmas. Linna algne asustus oli sadam Ortygia saarel, mida ühendas maismaaga teetamm.
Avola linnakese lähedal degusteerime Sitsiilia kuulsaimat veini, mis tehtud Nero d’Avola viinamarjasordist, mis on Sitsiilia populaarseim mari ja müüdavaim vein ning marjasorti peetakse oma iseloomu poolest müstiliseks nii marja kui ka veinina. Tõlkes tähendab nimi Avola linna musta, mis iseloomustab ka kuulsa punaveini maitset – täidlane ja intensiivne, paks ja moosine, aroomilt soe.
Hilisel pärastlõunal jalutame maalilises barokklinnas Notos.


8. päev OTSELEND CATANIA-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Transfeer lennujaama.
Otselend Catania-Tallinn 12:30-17:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber MYX584).MAJUTUS:

Hotell Villa Linda

999*/1052
*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
0.2 km merest
1 km keskusest
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer


Hotell Baia Azzurra 

1149*/1209
*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele

Majutus kaheses standard klassi toas hommikusöökidega
0.1 km merest
Keskuses
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer


Hotell Antares 

1209*/1273
*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele

Majutus kaheses toas hommiku- ja õhtusöökidega
0.3 km merest
0.6 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Konditsioneer


VIISA JA DOKUMENDID

Itaaliasse reisimine on Eesti kodanikele viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.


REISI HIND

Hind sisaldab:

 • lennupilet tellimuslendudele Tallinn-Catania ja Catania-Tallinn (Smartlynx Eesti tellimuslennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • majutus 7 ööd Letojannis või Taormina Mares valitud hotellis (2-in. toad), toitlustus vastavalt hotellivalikule;
 • ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused.

Lisatasu eest on võimalik:

 • Ekskursioon Lipari saared 75 € (ettetellimisel Eestis, tasumine kohapeal). Hind sisaldab transfeeri sadamasse ja tagasi, laevapiletit ja laevaekskursiooni saartele ja eestikeelset giiditeenust;
 • valikekskursioon Palermo-Monreale 59€;
 • Tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-69a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:

 • Vana-Kreeka teater Taorminas 10 € / 5 € 18-25 a. / tasuta kuni 17 a.
 • Etna vulkaanile sõit funikulööriga ja maastikubussidega 68 €
 • Alcantara kuristik 12 €
 • Templiteorg Agrigentos 12 € / 7 € 18-25 a. / tasuta kuni 17 a.
 • Monreale 8 € / 4 € 18-25 a. / tasuta kuni 17 a.
 • Capella Palatina Normannide palees 13,50 € / 10 € 18-25 a. / 11,50 € al 65 a. / tasuta kuni 17 a.
 • Sürakuusa varemed 13 € / 7 € 18-25 a. / tasuta kuni 17 a.

Muuseumipiletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast! 

Küsi pakkumist

Kontakt