18-24.09 | LÄBI AJALOOLISE KREEKAMAA

18-24.09 | LÄBI AJALOOLISE KREEKAMAA

Reisikirjeldus

Lennugraafik

A3 771      TLL –  ATH    03.35  –  07.00

A3 770     ATH –  TLL    23.20  –  02.50+1

Reisijuhiks ja vestluste läbiviijaks on teoloogiadoktor ja professor Arne Hiob

Ajakava

1. päev Kogunemine Tallinna lennujaamas väljuvate lendude infotabloo juures 18. septembril kell 02:00. Lend Tallinn – Ateena 03.35-07.00 . Lennujaamas ootab meid kohalik buss. Sõit bussiga Mükeenesse, mis asub Peloponnesoses poolsaare idaosas. Trooja sõja aegne Kreeka. Kreeta-Mükeene kultuur. Väljakaevajana legendaarne Heinrlich Schliemann. Vaadeldakse Mükeene akropoli ehk ülalinna varemeid, mille õitseaeg asub u 1600 – 1100 eKr. Seda ajastut Kreeka ajaloos on nimetatud Mükeene perioodiks. Homerose eepose Iliase kangelane ja kreeka sõjaväe ülemjuhataja Agamemnon oli Mükeene kuningas.

Sõit Korintosesse. Vaadeldakse varemeid ja linna, mis tõusis merelinnana esile Kreeka klassikalisel perioodil. Eemalt paistab kõrge ja majesteetlik nn Akro-Korintos. Rooma-ajastul külastas linna apostel Paulus, rajas koguduse ning elas ja töötas seal. Hiljem kirjutas ta kaks kirja korintlastele ning väisas veelkord linna. Majutus 2 ööks. Hotel Barbara Loutraki: http://www.hotel-barbara-loutraki-greece.com/. Ühtusöök hotellis.

2. päev Hommikusöök. Sõit antiiksesse Lakoonika maakonda Peloponneseose poolsaare kaguosas (140 km). Möödutakse muistsest Sparta linnast, millest ei ole palju säilinud. Meenutada võib Sparta kuningat Menelaost, kelle naise Helena röövis Paris, mille tõttu peeti Homerose järgi maha Trooja sõda. Spartalane Leonidas juhtis kolmesaja spartalaste salka, kes langesid Termopüülide mäekurus sõjas pärslastega.

Külasus spartalaste pealinnast 5 km läänes asuvasse linna Mystras, mis ehitati alles 13. sajandil, kuid ilmutas spartalaste vaprust, olles viimaseks kreeklaste suurriigi Bütsantsi linnaks, mis pani vastu türklastele ja vallutati alles 1460. aastal pärast Konstantinoopoli (Istanbuli) langemist (1453. a).

Mystras on kuulsaks saanud oma hästi säilinud majesteetlike varemete poolest. Linn oli viimaseks Bütsantsi kultuuri keskuseks, kus on tunda ka Itaalia renessansi mõju. All- ja ülalinnas on võimalik külastada kauneid ja ainulaadseid kirikuid ning maju.

Tagasi Korintosesse. Majutus samas hotellis. Õhtusöök.

3. päev Hommikusöök. Sõit põhjapoole, ületades 19. sajandil rajatud Korintose kanali, mida vaadatakse möödaminnes. Läbitakse muistset Boiootia maakonda ja jõutakse antiiksesse Delfisse (200 km), mis sai kuulsaks oma ennustaja ehk oraakli poolest. Külastatakse varemeparki ja seal asuvat muuseumi.

Ööseks sõit Lamiasse (48 km), teel möödutakse Termopüülidest, kus langes Kreeka-Pärsia sõdades vaprate spartalaste salk Leonidase juhtimisel (480. aastal eKr).

Majutus kaheks ööks Lamias. Hotel Athina: www.hotelathinalamia.gr . Õhtusöök.

4. päev  Hommikusöök. Sõit põhjapoole Tessaaliasse (kust pärines Iliase kangelane Achilleus). Külastatakse kaljudel asuvaid Meteora mägikloostreid. Ainulaadne vaatamisväärsus. Tagasi Lamiasse.

Majutus samas hotellis. Õhtusöök.

5. päev  Hommikusöök. Sõit lõunapoole ja läbitakse taas muistset Boiootia maakonda. Külastatakse kloostrit Hosios Loukas (101 km), mis kannab kohaliku eraku nime (Püha Luukas naabruses asuvast Steirisest) ja on arhitektuuriliselt üks keskaja Kreeka tähtsamaid ehitisi. Hulk kunstilisi vaatamisväärsusi.

Edasi sõit Teeba linna (praegu Thiva), mille on teinud tuntuks kuningapoeg Oidipus. Linn tõusis hetkeks Kreekas esikohale pärast Peloponnesose sõda (4. sajandil eKr), mis oli kurnanud endised liidrid Ateena ja Sparta. Hiljem jäi Thiva väikeseks provintsilinnaks, olles selline ka praegu.

Vaatamisväärsusena asub Thivas evangelist Luukase haud, mida väisatakse võimaluse korral. Nimelt elas Luukas, pärast seda kui ta oli kirjutanud oma evangeeliumi ja Apostlite teod (Roomas?), oma elu lõpul Boiootias ja maeti Thivasse. Õhtupoole jõutakse Ateenasse (88 km).

Majutus kaheks ööks Ateenas. Hotel Achilleas: www.achilleashotel.gr. Õhtusöök.

6. päev Hommikusöök. Jalgsimatk Ateenas. Külastus akropoli, kus asub kuulus Ateena tempel Parthenon. Edasi vaadatakse areopaagi kaljut, millel seistes pidas apostel Paulus oma kuulsa jutluse (Apostlite teod 17. peatükk). Läbitakse  antiikse linna varemepargi, agoraa jne. Külastatakse Ateena peakirikut ja muid teele jäävaid pühakodasid. Väisatakse vanalinna tänavaid.

Ööbimine samas hotellis. Õhtusöök.

7.päev  Hommikusöök. Jäetakse oma pagas hotelli pakiruumi. Päev Ateenas. Muuseumid külastused vaba aeg. Õhtul kell 19.30 ootab buss hotelli lähedal. Võetakse hotellist oma pagas ja sõidetakse lennujaama. Lend Ateena – Tallinn A3 770 ATH – TLL 2320- 0250+1

8.päev Tallinna lennujaamajõutakse  kell 02.50

Hind:

  • 1270.- € ( koht kaheinimese toas)
  • 1450.- € (ühekohalises toas)

Hind sisaldab

  • Lennupiletid Tallinn – Ateena- Tallinn
  • Majutus hotellides koos hommiku- ja õhtusöögiga
  • Bussireis mööda ajaloolist Kreekat
  • Ekskursioonid

Lisatasu eest

  • Reisikindlustus
  • Ühekohaline tuba 180.- €
  • Muuseumide pakett 115.- €

Hinnad

Hind sisaldab: Mükeene varemed (koos muuseumiga), Nestori palee, Mystrasi all- ja ülalinn, Korintose varemepark koos muuseumiga, Delfi varemepark koos muuseumiga, Meteora kloostrid, Hosios Loukase klooster, Ateena kombi pilet: (Akropol, antiikne Agora, Arheoloogiamuuseum)

 

 

Vastutavaks reisikorraldajaks on Tiit-Reisid OÜ. Pärnu Reisibüroo OÜ on reisivahendaja.
Reisikorraldaja kontaktandmed:
Reisikorraldaja: Tiit-Reisid OÜ
Telefon: +372 463 2077 , Hiiumaa, Kärdla 92411, Sadama 13
E-post: hiiumaa@tiitreisid.ee Kodulehekülg: www.tiitreisid.ee

Küsi pakkumist