Itaalia

Itaalia asub 800 km Vahemerre ulatuval saapakujulisel Apenniini poolsaarel. Põhjas moodustavad loodusliku piiri Alpid. Itaaliale kuuluvad Sitsiilia, Sardiinia ja hulk väiksemaid saari.

Riigiinfo:

Riigikord: vabariik
Pealinn: Rooma
Rahvaarv: 58 103 000
Keel: itaalia
Religioon: 87% Itaalia elanikest identifitseerib end rooma-katoliiklastena. Põhja-Aafrikast lähtuv immigratsioon on kasvatanud Itaalia moslemite kogukonna 1,4%-ni elanikkonnast
Raha: rahaühikuks on EURO.

Ilm:

Suvi on kuum, eriti lõunas. Kevad ja sügis on mahedad, kena päikselise ilmaga. Talv on lõunas palju kuivem ja soojem, kui põhja- ja keskosas. Mägedes on külmem ja sajab lund.

Oluline:

Joogivesi: Kraanivesi kõlbab juua, samas juuakse enamasti poest ostetud pudelivett.

Krediitkaardid ja rahavahetus: Visa, MasterCard ja American Express kehtivad paljudes ärides ja restoranides, ent Visa Electron ei ole nii levinud. Nii krediitkaartide kui ka Visa Electroni ja Maestroga saab raha pangaautomaatidest.

Jootraha: Itaalias on kombeks anda jootraha tänuks hea teeninduse eest. Restoraniarved juba sisaldavad 10–15% teenindustasu. Reisi lõpul on viisakas meeles pidada ka bussijuhti ja toateenijat hotellis.

Reisile kaasa: Ekskursioonidel käimiseks peaks kaasa võtma mugavad jalatsid. Kuna hotelli rätikuid ei tohi randa viia, läheb vaja ka oma rannarätikut. Lastetoidud, mähkmed jms on laialdaselt saadaval, mõnes paigas (nt Ricciones) toimib ka lastekärude laenutus..

Tollieeskirjad: Itaaliasse reisimisel kehtivad Euroopa Liidus reisimise tollieeskirjad. Nii võite Itaaliasse kaasa võtta:Tubakatooteid: 800 sigaretti, 400 sigarillot, 200 sigarit, 1 kg suitsetamistubakat ja 1 kg närimistubakat;Alkoholi: kuni 90 liitrit veini, mille hulgas võib olla kuni 60 liitrit vahuveini, kuni 110 liitrit õlut, kuni 10 liitrit kangeid alkohoolseid jooke (alkoholisisaldus üle 22%), 20 liitrit muid eelnevalt nimetamata alkohoolseid jooke (alkoholisisaldusega alla 22%)

Lingid:

Sulge menüü

Tere,
Kõige kiiremini saad lisainfot kui võtad meiega otse ühendust.