Gran-Canaria

Gran Canaria – „miniatuurne kontinent”, mis ühendab endas liivarandu ja düüne, troopilisi- ja männimetsi, kanjoneid ning mägesid. Taimestik on saarel rikkalik ja eksootiline. Lõunarannikul palju kaktuseid ja taimi mis nõuavad kuiva kliimat, põhjaosas on domineerivaiks troopilised taimed.
Saare keskel paiknevad kustunud vulkaanide kraatrid ja männipuud. Saare lääneosas kõrguvad mäed ning ala on hõredalt asutatud. Saare põhjaosa on rohkem urbaniseeritud. Samas on saar tervikuna kaetud suurte ja väikeste kuristikega, mille ületamiseks on tihti loodud ka kõrgeid ja kurvilisi sildu.

Riigiinfo:

Pindala: 1533 km2
Pealinn: Las Palmas, 356 000 el.
Rahvaarv: Kanaari saartel elab kokku 1,65 miljonit püsielanikku, saari külastab aastas üle 8 miljoni turisti. Turism on ka saarte tähtsaim majandusharu. Suurima rahvaarvuga saar on Gran Canaria (716 000 el.) ja väikseima rahvaarvuga El Hierro (8350 el.)
Kõrgeim mäetipp: Pico de Las Nieves, 1950 m
Keel: Hispaania, turismikeskustes räägitakse ka inglise ja saksa keelt, kuigi teenindajad eelistavad hispaania keelt kõikidele teistele
Usk: Roomakatoliku

Oluline:

Hispaania Kataloonia piirkonnas peab maksma kohalikku turismimaksu. Turismimaksu peab maksma maksimaalselt seitsme öö eest ning sellest on vabastatud alla 16-aastased (k.a) lapsed. Maks kehtib ühe- kuni viietärnihotellidele, apartementidele, kämpingutele ja turismitaludele.

Eestis välja antud autojuhiload kehtivad Hispaanias.

Jootraha: Hispaanias on kombeks restoranides ja baarides jätta jootraha u 10% arvest. Samuti on tavaks jätta jootraha hotelli pakikandjale, taksojuhile ning ekskursioonibussi juhile vastavalt teeninduse tasemele.

Laevaühendus teiste Kanaari saartega: Fred Olseni laevad Tenerifele väljuvad Agaete sadamast iga päev mitu korda.
Täpsem info hindade ja sõiduplaani kohta: http://www.fredolsen.es/Lineas/
Trasmediterranea laevad väljuvad Las Palmase sadamast Tenerifele samuti iga päev. Täpsem info: http://www.trasmediterranea.es/homei.htm

Rannad: Parimad rannad asuvad saare lõunaosas Playa del Inglesis ja Maspalomases. Lamamistoolid ja päikesevarjud maksavad 3 EUR/päev. Ujumine on keelatud, kui rannas on heisatud punane lipp.

Vahemaad Playa del Inglesist:
Lennuväli 30 km
Las Palmas 55 km
Puerto Rico 18 km
Maspalomas 5 km
San Augustin 3 km

Ööelu: Ööelu on mitmekesine ja sobilik igale maitsele. Elavaimad paigad on pealinn Las Palmas ja Playa del Ingles. Kuurortites on ööelu põhiliselt keskendunud rannapromenaadidele ja kaubanduskeskustesse, nagu Yumbo, Metro ja Kasbah Playa del Inglesis ning Faro II Maspalomases.San Augustinis on kasiino.
Aasta keskne üritus – karneval.

Raha: Hispaanias ametlikult käibel olev rahaühik on euro. Rahvusvahelised krediitkaardid nagu Visa, EuroMAster jne on aktsepteeritud. Samuti on piisavalt sularahaautomaate, mis aktsepteerivad nii krediit- kui deebetkaarte. Pangad töötavad argipäeviti kuni 14.00.

Viisa: Eesti kodanikud võivad siseneda Hispaania territooriumile nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel, mis peavad kehtima kogu plaanitava reisi vältel.

Ilm:

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Õhk 21 21 22 23 24 26 28 28 26 26 23 21
Vesi 19 18 19 19 20 21 22 22 23 23 22 20

Internetilingid: