Egiptus

Tsivilisatsiooni hällina tuntud Egiptus on kiiresti arenenud populaarseks turismimagnetiks. Selle peamisteks põhjusteks on ilmselt aastaringne päikesepaiste ja soe merevesi, mida Põhjamaa inimene kõrgelt hinnata oskab. Vähemtähtsal kohal ei ole ka hindamatu väärtusega ajaloopärand, mis pakub avastamisrõõmu mitmeteks reisideks.

Riigiinfo:

Nimi: Egiptuse Araabia Vabariik, araabia keeles Misr või Jumhuriyat Misr al-Arabiyah.
Riigikord: vabariik
Pealinn: Kairo
Rahvaarv: 78,887 miljonit
Keel: araabia keel
Religioon: islamiusulisi (peamiselt sunniidid) 90%, kopte 9% ja kristlasi 1%.
Raha: rahaühikuks on Egiptuse nael. 1 EGP = 0,10 EUR / 1 EUR = 9,58 EGP

Ilm:

Päeval Öösel Merevesi
Oktoober

28

20

27

November

27

21

26

Detsember

20

18

25

Jaanuar

22

15

22

Veebruar

22

16

22

Märts

25

19

24

Aprill

28

23

26

Oluline:

Elektrivool: 220V

Jootraha: Jootraha ootavad kohalikud suure rõõmuga, viisakas on ekskursioonidel anda bussijuhile või laeva kaptenile 3-10 EGP-d olenevalt ekskursiooni pikkusest, samuti võiks viimasel päeval jätta hotelli koristajale ca 10 EGP-d

Tollieeskirjad: Egiptusesse on lubatud sisse tuua 1 liiter kanget või 1 liiter lahjat alkoholi ja 200 sigaretti või 25 sigarit inimese kohta

Viisa: Eesti kodanikule on Egiptusesse reisimiseks vajalik viisa. 30-päevast turistiviisat saab taotleda piirilt (viisa maksab piiril ca 15 USA dollarit) või enne reisi Eestis. Pass peab kehtima vähemalt kuus kuud pärast reisi lõppu.

Siinai poolsaart on Eesti kodanikul võimalik külastada viisatasust vabastatult juhul, kui on täidetud järgmised tingimused:

a) saabutakse ja lahkutakse mõne Lõuna-Siinai piiripunkti kaudu (Sharm El-Sheikhi lennujaam, Sharm El-Sheikhi meresadam, Taba lennujaam, Taba maismaapiiripunkt, Nuweiba meresadam ning St. Catherine’i lennujaam). Piiriületustel kantakse reisidokumenti sisenemise ja lahkumise kuupäevadega templid;

b) taoline viisatasuta sisenemine on kehtivusega maksimaalselt 15 päeva ning seda ei saa pikendada;

c) taoline viisatasuta sisenemine kehtib ainult järgmisel territooriumil: Aqaba lahega piirnevad alad Siinai lõunaosast kuni Tabani põhjas ning lääne suunal kuni Püha Katariina kloostrini.

Kui on soov külastada Egiptuse muid piirkondi, tuleb võtta piirilt tavaline turistiviisa.

Täpsemat infot viisa ja riigis viibimise tingimiste kohta soovitame küsida Egiptuse saatkonnast Helsingis.

Välismaalase passiga reisijatel, kes soovivad ilma turismifirma vahenduseta külastada Egiptust, on viisateemadel soovitatav eelnevalt konsulteerida Egiptuse saatkonnaga Helsingis (viisat võidakse Egiptuse piiril mitte väljastada).

Lingid: