E-viisaga Venemaale

E-viisaga Venemaale

Kuigi hetkel on Venemaa viisade väljastamine peatatud, saame rõõmuga teatada, et alates 1. jaanuarist 2021 saavad 52 riigi (nende seas ka Eesti) kodanikud Venemaale reisimiseks taotleda e-viisat. Riikide nimekirja pdf formaadis leiab siit.

Enne koroonaviiruse puhangut sai e-viisaga siseneda kolme Venemaa piirkonda – Kaliningradi oblastisse, Peterburi ja Leningradi oblastisse ning Kaug-Itta. 30 päeva kehtiva e-viisaga sai mainitud piirkondades viibida korraga kuni 8 päeva. Alates 18. märtsist on e-viisade väljastamine peatatud.

Uuest aastast kõikjal Venemaal reisida võimaldavat e-viisat saab taotleda nii turismi- kui ärireisideks. Viisa on ühekordse sisenemisega ning kehtib senise 8 päeva asemel 16 päeva. Viisa taotlemiseks pole vaja kutset, hotellibroneeringut ega muid dokumente. Alla 6- aastastele lastele on viisa tasuta.

E-viisat ei saa rongiliikluse taastumisel kasutada Eestist Venemaale sõitmiseks rongiga, kuna viisakontroll toimub rongides, mitte piiripunktides, kuid e-viisaga saab Venemaale siseneda vaid piiripunktide kaudu.

Eeldatavasti saab piiride avanemisel Venemaa e-viisat taotleda samal veebiaadressil electronic-visa.kdmid.ru, kus varem sai taotleda Kaliningradi ja Leningradi oblasti e-viisasid.

Küsi pakkumist

Sulge menüü

Tere,
Kõige kiiremini saad lisainfot kui võtad meiega otse ühendust.