Dubai

 • Emiraadid on suurepärane kombinatsioon kaasaegsest läänelikust linnakultuurist ja araabia eksootikast, majanduslikust tipptasemest ja traditsioonilistest eluviisidest. Tegemist on põhjamaalase jaoks avastamata ja uudse kultuuripiirkonnaga, mis samas on turvaline ja väga kõrge elatustasemega. Raha maagilisel jõul on elutusse kõrbe rajatud lopsakad troopilised aiad, golfiväljakud, villad, luksushotellid.
 • Emiraadid on ideaalne paik talvepuhkuseks! Seal on imeilusad kuldse liivaga troopikarannad, palmid, soe meri ning mõnus kliima.
 • Sihtkohas on elamusterohked ekskursioonid, mis tutvustavad teile selle eksootilise maa eripära, ning lai valik aktiivse puhkuse võimalusi, nagu golf, tennis, kalapüük, sukeldumine jne. Koht sobib hästi ka perepuhkuseks, sest Dubais on suured lõbustus- ja veepargid.
 • Väga head ostuvõimalused nii suurte, moodsate kaubanduskeskuste kui ka traditsiooniliste araabia turgude souk’ide näol. Silmatorkavalt lai kaubavalik firmatoodetest kuni kohalike suveniiride, maitseainete ja kuldeheteni.
 • Üllatavalt palju on lahedat meelelahutust, moodsaid elava muusikaga baare ja häid restorane. Esindatud on kõik olulisemad maailma rahvaste köögid, erilisi maitsenaudinguid pakuvad aasia köökidele spetsialiseerunud restoranid. Lisaks ootab teid elav ja mitmekülgne ööelu.

Miks valida reisisihiks DUBAI?

 • Dubais on garanteeritult soe!
 • Merevee temperatuur ei lange ka talvekuudel alla 20 soojakraadi, hotellide kõik basseinid on samuti soojendusega.
 • Dubais asuvad maailma ühed luksuslikuimad hotellid.
 • Dubai sobib aktiivsele puhkajale – siin on maailmaklassi golfiväljakud, ratsaklubid, spordikeskused. Saab mängida tennist, tegeleda veespordiga, käia kala ja krabi püüdmas, sukeldumas ja snorgeldamas. Ekstreemspordi harrastajad saavad lausa kõrbes düünidel kihutamist proovida!
 • Dubai sobib ideaalselt perepuhkuseks
 • Dubai sobib shoppajatele – sisseoste saab sooritada nii araabiapärastel turgudel – soukidel, kui ka maailmakuulsaid kaubamärke müüvates boutiikides ja kaubamajades.
 • Dubai kõrbesafari on unustamatu kogemus ka neile, kes juba on kord kogenud jeebisõitu kõrbemaastikul.

Riigiinfo:

Rahvaarv: 1,1 miljonit
Keel:Araabia keel, saab hakkama ka inglise keelega.
Religioon: 96% rahvastikust on moslemid. Islami püha kuu ramadaan, mil moslemid ei söö ega joo päikesetõusust loojakuni, kestab 2005.a. 05.oktoobrist kuni 03.novembrini.
Raha: Emiraatide rahaühik on dirhem.

Ilm:

Keskmine päevane temperatuur

november detsember Jaanuar veebruar märts
26 23 21 22 25

Keskmine merevee temperatuur

24 23 21 21 22

Oluline:

Elekter: 220 V. NB! Vajalik on adapter, sest kasutusel on kolmeharulised kandiliste otstega pistikud.

Alkohol: Alkoholi müüakse hotellide restoranides ja baarides ning ööklubides nii Dubai kui Ajmani emiraatides. Poodides seda ei müüda. Alkoholi hind on kõrge. Sharjah on alkoholivaba emiraat – alkoholi ei ole ka hotellides. Avalikes kohtades nagu tänavatel, parkides, rannas, on alkoholi tarbimine keelatud. Samuti ei maksa purjuspäi linnas ringi jalutada, sest see on karistatav ja korrareegleid jälgib väga teraselt kombluspolitsei.

Raha ja krediitkaardid: 1 EUR = ca 5,05 AED. Raha saab vahetada valuutavahetuspunktides. Kasutusel on kõik peamised rahvusvahelised krediitkaardid.

Ramadaan: See on islami püha kuu, mil moslemid ei söö ega joo päikesetõusust loojakuni. Ramadaani ajal on paljud kauplused ja kohvikud päeval suletud. Hotellides toimib normaalne elu, kuid turistidel ei ole nt tänaval avalikult söömine soovitav – see solvab kohalike tundeid.

Riietus: Emiraadid on konservatiivne islamimaa, seetõttu ei ole naistel soovitav kanda liiga paljastavaid rõivaid (avarad dekolteed, napid lühikese püksid jne.). Õlad ja põlved peaksid soovitatavalt olema kaetud. Randades – ka hotellirandades ja kinnistes rannaparkides – ei ole lubatud topless päevitamine.

Tollieeskirjad: Dubaisse võib tuua 2000 sigaretti; 400 sigarit; 2 liitrit kanget ja 2 liitrit lahjat alkoholi.

Viisa: Alates 22.03.2014 muutuvad Eesti kodanikele sisenemise tingimused Araabia Ühendemiraatidesse, millega kaotatakse nõue eelnevalt enne reisi viisa taotleda. Tasuta külastusviisa (visit visa) saab taotleda Araabia Ühendemiraatide piiripunktides. Reisidokument peab kehtima 6 kuud peale kavandatava reisi lõppemist.

Araabia Ühendemiraatidesse sisenemise täpsemate tingimuste osas, soovitame enne sõitu võtta ühendust Araabia Ühendemiraatide saatkonnaga Berliinis.

Täpsem viisainfo on leitav ka AÜE reisiinfo kodulehelt:http://www.uaeinteract.com/travel/visas.asp

Lingid: