Costa-del-Sol

  • Costa del Sol on Hispaania populaarseim puhkusepiirkond. Üle 300 päiksepaistelise päeva aastas ning 160 km pikkune liivane rannik meelitab kohale nii tavapuhkaja kui ka maailma rikkad ja ilusad. Turistidele on ilma jõupingutuseta kättesaadav kõik puhkamiseks vajalik – erineva tasemega hotellid, restoranid-baarid, ajaveetmiskohad, sportimisvõimalused, erinevad lõbustus- ja huvipargid.
  • Costa Del Sol on suurepärane lähtepunkt, kust suunduda Hispaania võlude avastamisele. Andaluusia autonoomne piirkond, kuhu Costa del Sol kuulub, on vaatamisväärsuste poolest Hispaania üks põnevamaid. Suurepäraste keskaegsete mälestusmärkidega Sevilla, Cordoba, Ronda ja Granada on kõigest paarisaja km raadiuses. Päevaste ekskursioonide ulatusse jäävad ka Suurbritanniale kuuluv Gibraltar ja araabia eksootikat pakkuv Maroko.
  • Torremolinos, Benalmadena ja Fuengirola sobivad hästi perepuhkuseks, sest lisaks liivarandadele on lähedal mitmeid lapsi paeluvaid vee-ja huviparke: Tivoli World Benalmadenas, Torremolinose veepark, Benalmadena akvaarium, Fuengirola loomaaed ja veepark, Selwo looduspark Esteponas.
  • Piirkonna loodus on kaunilt vaheldusrikas. Mäed ja orud, kirgassinine meri, laugjad liivarannad vaheldumisi maaliliste kaljudega, hooldatud golfiväljakud, lumivalgete majadega  Andaluusia külad mäenõlvadel –  see on kirgastav esteetiline elamus.
  • Torremolinos, Benalmadena ja Fuengirola on vilka eluga kosmopoliitsed kuurordid, kus on laiad liivarannad, piisav valik hotelle ja ajaveetmiskohti ning aktiivne ööelu. Nad on paslikud nii aktiivse puhkuse harrastajatele kui ka lihtsalt päikesenautijatele.

Riigiinfo:

Pealinn: Malaga
Rahvaarv: 39 000
Keel: araabia keel
Religioon: islamiusulisi (peamiselt sunniidid) 90%, kopte 9% ja kristlasi 1%.
Raha: EURO

Oluline:

Golf: Costa del Soli kutsutakse teise nimega ka Costa del Golf, sest klimaatiliselt sobib see piirkond aastaringseks golfiharrastamiseks. Golfiväljakuid on seal rajatud juba aastakümneid ning nad on tuntud kõrge taseme poolest. Suure valiku väljakute hulgast leiab iga golfiharrastaja endale sobiva. Golf on sealkandis väga populaarne ala, seetõttu soovitame väljakule ajad ette broneerida. Täpsem info vt. www.golf-andalucia.net/index.htm

Rannad: Torremolinoses ja Benalmadenas on 9 km pikkune lai, tumedama liivaga rand. Sarnased rannad on ka Fuengirolas ja Marbellas. Lamamistoolid ja päevavarjud on rannas tasulised, u 4-5 €. Laenutatakse vesijalgrattaid, skuutreid, veesuuski ja pakutakse muid rannateenuseid. Rannapromenaadil töötab päeval arvukalt kohvikuid ja restorane.

Buss: Costa del Solil sõidavad linnadevahelised bussid portillod. Malaga ja Benalmadena Costa vahet liiguvad bussid iga 10 minuti järel 05.30-02.30.
Malagast Marbellasse ja Esteponasse sõidavad bussid iga 30 min järel. Lisaks sellele on igas linnas ka kohalikud bussid.  Malagas asub bussijaam kesklinnas, raudteejaama kõrval. Bussipileti saab osta bussijuhilt. Bussipilet Torremolinosest Malagasse maksab u 1.45 eur, Fuengirolast Malagasse 2 eur ja Marbellast Malagasse 2.70 eur.

Takso: Väljaspool Malagat ei ole taksodel taksomeetrit. Igas taksopeatuses on hinnakiri. Enne taksosse istumist on soovitatav küsida taksojuhilt sõidu makumust. Öisel ajal on tariif kõrgem. Ka hotelli takso tellimisel on tariif tavapärasest kõrgem. Vaba takso tunnete öisel ajal ära põleva rohelise tule järgi.

Rong: Rong sõidab iga poole tunni tagant Fuengirola ja Malaga vahet alates 06.45-22.30 iga 30 minuti järel. Rongidele on kirjutatud Renfe. Rongipilet Malagast Fuengirolasse, Torremolinosesse ja Benalmadenaase maksab 0.80-2.50 eur.

Turvalisus: Hotellis on soovitav jätta väärtesemed, dokumendid ja raha seifi. Seifid on hotellides lisatasu eest.
Samuti ärge jätke oma isiklikke asju ja kotte valveta baarides, restoranides, rannas. Tänaval liikudes hoidke kott suletuna.

Vahemaad Malagast
Torremolinos  12 km
Benalmadena 14 km
Fuengirola      30 km
Marbella         50 km
Nerja             52km
Granada        129 km
Tarifa            160km
Sevilla           212 km
Madriid          544 km

Ööelu: Ööelu on kõigis linnades koondunud peamiselt rannapromenaadi äärde ja jahisadamatesse.

Ilm:

Keskmine päevane temperatuur

aprill mai juuni-juuli september oktoober

21

23

27

28

23

Keskmine merevee temperatuur

17

19

21

21

19

Internetilingid

Sulge menüü

Tere,
Kõige kiiremini saad lisainfot kui võtad meiega otse ühendust.