Autoga Venemaale

Autoga Venemaale

Tähelepanu, Venemaale liisinguautoga reisijad!

Alates 4.09.2018 jõustusid Vene tolliseaduse muudatused, mille kohaselt isiklikus kasutuses oleva välisriigis registreeritud sõiduki, mille omanikuks on kas füüsiline või juriidiline isik, ajutine import, kui sama omaniku poolt on juba eelnevalt tolliterritooriumile sõiduk imporditud, on võimalik alles pärast tagatissumma deponeerimist, mis kataks tolli- ja muud maksud. Teisisõnu – liisinguautoga Venemaale reisides tuleb piiril tasuda 34 EUR/ mootori töömahu kuupsentimeetri kohta.

MTA-le teadaolevalt puudutab muudatus eelkõige neid, kelle nimele on vormistatud kaks või rohkem transpordivahendit. Kui nendest transpordivahenditest ühele on juba Vene toll vormistanud ajutise väljaveo loa Venemaale, siis teise sõidukiga piiriületusel tuleb maksta tagatist. Palume sõiduautoga piiriületusel aega varuda, kuna ooteaeg on ajutise väljaveo kontrolli ja tagatise vormistuse tõttu pikk.

Kiiremaks piiriületuseks soovitame võimaluse korral kasutada Läti-Vene või Leedu-Valgevene piiripunkte, kus suuri järjekordi hetkel ei ole. Täpset teavet nii järjekordade pikkuse kohta Eesti-Vene piiril kui tollivormistuse üksikasjadest on võimalik küsida Vene tolli infotelefonidelt:
• Ivangorodi tollipunkt (Eesti poolel on vastas Narva tollipunkt) +781375-97428
• Kunitšina Gora tollipunkt (Eesti poolel on vastas Koidula piiripunkt) +781148-21744
• Šumilkino tollipunkt (Eesti poolel on vastas Luhamaa piiripunkt) +781148-23101.

Küsi pakkumist

Sulge menüü

Tere,
Kõige kiiremini saad lisainfot kui võtad meiega otse ühendust.