MINOLTA DIGITAL CAMERALondon

Esimene päev.

Parlamendi väljak.Parlamendi hooned.Kellatorn Big Ben.

Ekskursioon Westmister Abbeys – kuninglike tseremooniate toimumiskoht. Siin on kroonitud paljud Inglise kuningad ja kuningannad, k.a. kuninganna Elisabeth II. Siit saadeti viimsele teekonnale printsess Diana. Näeme käsitsi tammepuust nikerdatud kroonimistooli, tutvume poeetide nurgaga ja tundmatule sõdurile pühendatud hauaga. Siia on maetud paljud kuulsad inglise monarhid, dekaanid, riigimehed, kirjanikud.

Jalutame üle Westmisteri silla( Westminster Bridge) ja imetleme London Eye-d, mis aastatuhandevahetusel oli maailma kõrgeim vaateratas. Selge ilma korral soovijatel võimalus imetleda Londonit vaaterattalt( pilet ei sisaldu ekskursioonipaketis).

Teine päev.

Jalutame Buckinghami palee juurde, mis on kuninganna Elisabeth II põhiresidentsiks Londonis ja vaatame auvahtkonna vahetust.

Kuningliikud pargid – St. James park, mis on kuulus oma veelindude poolest. Green park.

Võimalus pidada piknikku.

Edasi jalutame Trafalgari väljakule (Trafalgar square), mis on Londoni kõige tähtsam väljak, kuhu igal aastal pannakse jõuludeks üles jõulukuusk.

Nelsoni monument.

Rahvusgalerii (National Gallery) – üks maailma suurimaid kunstikogusid. Sissepääs tasuta.

Kolmas päev.

London Tower – suur jõeäärne kuninglik kindlus, mis on põhiliselt tuntud vanglana ja tänapäeval muuseumina. Beafeaterid. Rongad. Valge torn. Kuninglik hukkamispaik. Apostel Johannese kabel. Kuninglik relvaladu. Briti impeeriumi kuninglikud juveelid. Lühifilm Elisabeth II kroonimisest.

( Kulub  umbes 4-5 tundi).

Peale lõunasööki jalutame Toweri sillale ( Tower  Bridge), mis on üks maailma uhkematest ja kuulsamatest lahtikäivatest sildadest. Soovijatel võimalik külastada Toweri silla näitust ja nautida  ülalt kõrgelt vaadet Thamesile  ning vaadata läbi klaaspõranda alla sillale( hind ei sisaldu ekskursioonipaketis).

Transpordiks Towerisse ja tagasi  kasutame metrood.

Hind:260 eur / 1 reisija (Lõplik hind sõltub lennupiletist ja grupi suurusest.)

Hinna sisaldab majutust hotellis koos hommikusöökidega ja giidi terve reisi vältel

Soovitav aeg ekskursioonideks – aprill – juuni ja september – oktoober. Sel ajal muuseumid kauem avatud, auvahtkonna vahetus toimub iga päev ja kuninglikud pargid on lilleehtes. Juuni – august hotellide hinnad kõrgemad. 24.dets.-26 dets. enamik muuseume, lõbustuspaiku…jne. suletud.

Reisi tellimine ja info:

info@parnureisiburoo.ee